Shawn Mendes müzik hayranı korkularını aşmasına yardımcı oldu

05.28.2019     /     Haber yazarı: Oksana

Shawn Mendes müzik hayranı korkularını aşmasına yardımcı oldu
© Instagram / Shawn Mendes
Pop sanatçıları müziğin farklı durumlarda yardımcı olduğunu bilmeyi tercih ediyor. Hayranlarına ilham verebilir, halkın rahatlamasına yardımcı olabilir ve hatta mistik bir iyileştirici etkisi vardır. Son zamanlarda, Shawn Mendes müziği bir hayranının korkularıyla yüzleşmesine ve her zaman istediğini yapma cesaretini bulmasına yardım etti - konserlerine katılmak için.

Müzikseverler mekanı ziyaret etmeyi ciddi bir mesele olarak görmezken, Shawn Mendes hayranı Amelia diğerlerinden biraz daha eşsiz. Ayrıca Ariana Grande'nin hayranı ve konsere 22 ziyaretçiyi öldüren bir bomba patladığında 22 Mayıs 2017'de konsere katıldı.

Bombanın imhasına tanıklık eden ve daha sonra sadece 11 yaşında olan Amelia, çekirdeğe şok oldu ve olaydan sonra birkaç gün konuşamadı. İki yıl sonra, Shawn Mendes’in Manchester’da bir konser vereceğini öğrenmekten heyecan duyuyordu.

Tek sorun, saldırının iki yıl önce gerçekleştiği yerde meydana gelmesiydi. Oraya tekrar gitmeye hazır olup olmadığından emin değil ve annesi onunla gidemeyeceği için öyle oldu.

Neyse ki, Aaron adında iyi kalpli bir polis memuru, şimdi olduğu gibi belirlendi ve onun müzik tutkusunu yeniden keşfetmesine yardımcı oldu. Daha sonra, gençliğe, konsere başlamadan önce Shawn Mendes'in hayranıyla buluşmak için zaman ayırdığı bir konsere eşlik etti.

Shawn Mendes gibi çok başarılı bir şarkıcının zihinsel bozukluğu olan bir kişiyi sakinleştirmek için zaman harcadığını görmek güzel. Fakat aslında, Shawn Mendes için, zihinsel sağlık sorunuyla uğraşırken Amelia'nın yaşadıklarına sempati duymak şaşırtıcı değildir.

Pop yıldızı son zamanlarda endişe ile yaptığı savaştan bahsetti. Fakat dışa açıklık birisine çok yardımcı olduğu için devletini gizlemediğinden memnundu. Shawn Mendes “Bir sorun hakkında konuşmak, çözümü en kötülerinden biriydi, ancak şimdiye kadar yaptığım en önemli şeylerden biriydi” dedi.

Tabii ki, müziği sevenler bunun yardımcı olduğunu biliyor. Bence müziğin kendisi iyileşiyor, dedi Shawn Mendes. Bu, insanlığın patlayıcı ifadesidir. Bu hepimize dokunduğumuz şey. Hangi kültürden olursak olalım, herkes müziği sever.

Share It FIRST: