Mariah Carey GR Pride Center'da dolandırıcılık kurbanı oldu

05.11.2019     /     Haber yazarı: Oksana

Mariah Carey GR Pride Center'da dolandırıcılık kurbanı oldu
© Instagram / Mariah Carey
İki Kaliforniyalı adam dolandırıcılık nedeniyle hapsedildi. Kendilerini aslında olmayan şarkıcı Mariah Carey'in temsilcileri olarak sergilediler. Sonuç olarak, Grand Rapids'in merkezinden insanlar 100.000 dolar aldatıldı.

Grand Rapids Pride Centre'ın yöneticisi Larry DeShane Jr., “Bu topluluğa bu muhteşem Gurur gösterisini sunacağımızı ve buradaki Gurur Merkezinde yaptığımız tüm programları ve hizmetleri finanse etmek için geliri kullanacağımızı düşündük” dedi. “Bu Mariah Carey, harika bir fırsattı.”

Dolandırıcılar Las Vegas'a geldiler ve festival temsilcilerini şarkıcı gösterisine getirdiler, ancak federal araştırmacılar şarkıcının adının sahtekarlıkta kullanıldığı hakkında hiçbir fikri olmadığını söyledi.

“İnanılmaz derecede cilalanmışlardı. Bütün ördekler arka arkaya vardı. Uzun zamandır rezervasyon acentesini kandırdılar ”dedi.

Sahtekarlar kendilerini Mariah Carey'in temsilcileri olarak temsil ettiler, sahte belgeler, e-posta adresleri ve hatta programın bir parçası olarak kimlik kartlarını oluşturdular.

İlk farkeden, Pride Grand Rapids yöneticisi Mike Hemmingsen ile ilgili bir sorun olduğunu. Her şeyin belgelendiğinden ve yetkililere teslim edildiğinden emin oldu.

De Schein, “İlk dikkat eden bizdik ve gerçekten Mike Hemmingsen'di” dedi.
Grand Rapids’ten alınan 100.000 dolar’ın yanı sıra, benzer bir örgüt olan Arizona’daki Flagstaff Pride’i de kurbanlarla sözleşme imzalayan ve daha sonra elektronik transferler aldıkları iddia edildi.

Çift, 2018'de Pereyda'nın Colorado'da tutuklanmasından ve Clayborn'un Phoenix'te tutuklanmasından sonra kimlik hırsızlığı ve kimlik hırsızlığıyla suçlandı.

Cuma günü, 27 ay hapis cezasına çarptırıldım. Federal araştırmacılar tarafından başkomutan olarak kabul edilen Claiborne, beş yıl hapis cezasına çarptırılacak.

De Schein, tekrar etmekten kaçınmak için öğrendiklerini ve önlem aldıklarını söyledi ancak Gurur Merkezi, 1988'den beri yılda bir kez düzenlenen bir festivalden çok daha fazlası.

Ayrıca, çalınan parayı geri gönderme emriyle birlikte hapis cezasına eşlik ediyor, ancak Gurur Merkezi bu parayı iade etmeyi beklemiyor.

Festivalin bu yıl 15 Haziran'da Calder Plaza'da yapılması planlanıyor.

Share It FIRST: