Mac Miller'ın kariyerinin kalbi

05.11.2019     /     Haber yazarı: Oksana

Mac Miller'ın kariyerinin kalbi
© Instagram / Mac Miller
Ev stüdyosu Mac Miller Sanctuary idi.

En alt kattaydı, penceresiz, havuzunun yanında. Odada bir sandalye, ziyaretçiler için yerde fasulye torbaları, küvet ve kırmızı ışık vardı. Kutsal alan, çok önemli bir kariyer döneminde Mac Miller'in yaratıcılığına bir cennettir.

Duvarları içinde Miller ve arkadaşları sürekli olarak kayıt yaptılar ve Anneler Günü'nde yayımlanan 2014 yılının son rapçilerinin karışımı olan Faces dahil birçok sanatçıdan birçok proje için malzeme biriktirdiler.

Mixtape kaydı Miller’ın yoğun zamanında gerçekleşti. Billboard 200'deki 21. doğum gününü kutlamaya başlamadan yedi ay önce indie ilk albümü Blue Slide Park'tan yedi ay önce Haziran 2012'de yerel Pittsburgh'tan Los Angeles'a taşındı. Aynı yıl, Studio Town'daki kazıları yeni MTV2 serisi, Mac Miller ve Most Dope Family için ana site olacak. İki mevsim süren gösteri, Hollywood Reporter tarafından "HBO Entourage'ın gerçek versiyonundan çok farklı değil" olarak tanımlandı.

O sırada Miller'a en yakın insanlar, bu seride gösterilen uçuşla ilgili yaşam tarzı hakkında daha az endişe duyduklarını; Sığınağa odaklandı. Eski kayıt mühendisi Josh Berg, “Söylemeniz gereken tek şey Kırmızı Oda veya Sığınak ve orada bulunan herkes anında bu yere transfer edildi” diyor. Şirkete bağlı olarak mentollü sigaralar veya Amerikan Ruh alkolü kokan kötü aydınlatılmış bir bilardo salonundan, “Bu, şimdiye kadarki en muhteşem yerlerden biriydi” dedi.

Bir köşede, harcanan çok sayıda mum sayesinde, kalın ahşap mum katmanlarıyla kaplı, Buda'nın ahşap kafasını döşeyin. Kokpit kapısında topuz yoktu ve çakmağın yazmakta olan birine geçmesi için yuvarlak bir delik bırakıyordu. Biri stüdyoya girdiğinde ya da ayrıldığında havuzun yanındaki arabaların gürültüsü duyulabilirdi. Los Angeles’ın en umut verici rapçilerinin sürekli değişen bileşimi, eskisinden daha fazla etkileyici bir ayetle birbirlerini aşma fırsatını beklemek için çuvalların üzerine oturdu.

Sığınak sadece Mac Miller için değildi. Filmleri ve yüzleri izlemek belki de bilardo salonunda ortaya çıkan en tanınabilir projelerdir, fakat alan aynı zamanda resmi olmayan bir rap kampı olarak da işlev görmüştür. Miller’ın yeni yaratılan alter-ego üreticisi Larry Fisherman, isteyen herkes için ritimler sağladı. Sanatçılar The Sanctuary'ı ücretsiz single şarkıları, sonraki projelerde kullanılmak üzere kaydedilen şarkılar ve tamamen Miller tarafından üretilen Vince Steeples The The Stolen Youth gibi ortak çalışmalar için kullandılar.

Berg, “Bu, sahip olduğumuz bütün sistemdi - bilgisayar bile eşitlikçi idi” diyor. “Bir şablonun içine girip birisinin oraya girmesini, Pro Tools'u açmasını ve kaydetmeye başlamasını sağladım ve çok işe yaradı, anladınız mı? Çoğu zaman insanlar tam da bunu yaptı. ”

Share It FIRST: