Lady Gaga Oscar'ı kaybedebilir

08.15.2019     /     Haber yazarı: Oksana

Lady Gaga Oscar'ı kaybedebilir
© Instagram / Lady Gaga
Bu tür şüpheler sosyal ağlarda ortaya çıktı. Yıldızdan sonra, yeni hit olan “Küçük” un başka bir sanatçının şarkısının intihalı olmasıyla suçlandı. Yıldız avukatları bu durumu para kazanmak için zorlama deniyor.

"Bir Yıldızın Doğuşu" filmindeki "Küçük" şarkısı, galasından kısa bir süre sonra hit olmuş bir dünya oldu. Şarkı birçok ödül aldı. "En İyi Orijinal Şarkı" kategorisinde bir Oscar dahil. Şimdi müzisyen Steve Ronsen, intihal hit Lady Gaga'nın sanatçısını suçluyor. “Küçük” ün “Neredeyse” adlı şarkısına çok benzer olduğunu iddia ediyor.

Şarkıcının avukatları, intihal iddialarına cevap verdi. Kolayca para kazanma denemesi yaptılar. Lady Gaga'nın “Neredeyse” şarkısını hiç duymadığını ispatlamanın çok kolay olduğunu iddia ediyorlar. İşe başlamadan önce, Steve Ronson'un şarkısının SoundCloud'da sadece 300 beğeni kazandığını belirtmekte fayda var. Halen bu sayı 260.000'e yükselmiştir, bu müzisyenin zaten ün kazandığını kanıtlar. “Küçük” şarkısının bir parçası, birçok eserde bulunabilen melodiyi temel alır. Şarkıcının avukatı hayranlığını dile getirdi. Lady Gaga'nın sahte suçlamalarla savaşmasından memnun.

Lady Gaga'nın savunması çok güçlü. Şarkıcı, Katy Perry'nin yakın zamanda benzer bir davayı kaybetmesinden endişe duyuyor. Bunun sonucunda neredeyse 3 milyon dolar ödemek zorunda kaldı. Ancak, Lady Gaga'nın avukatları, yıldızın tehlikede olmadığı konusunda ikna olmuş durumda. Şarkıcı kendisi, Oscar'ın ondan alınabileceği konusunda çok endişeli.

Share It FIRST:

TOP