Emma Watson feministleri destekliyor

05.13.2019     /     Haber yazarı: Oksana

Emma Watson feministleri destekliyor
© Instagram / Emma Watson
Emma Watson, başarılı bir film kariyerine ek olarak, dünyadaki kadınların haklarını savunan, aktif bir sosyal hayata katılmak için vakti vardır. Oyuncu, G7 Cinsiyet Eşitliği Danışma Kurulunda raportör oldu.

Bir açıklamada, Emma Watson, G7 ülkelerinin cinsiyet eşitliği projelerini finanse etmesi gerektiğini söyledi.

Paris'teki bir toplantıda Emma Watson, bir pantolon takımı Teatum Jones'da göründü. Bir Afrikalı-Amerikalı yazar ve yönetmen Tony Cade Bambara'nın verdiği alıntı ceketin arkasında işlendi: "Sanatçının rolü devrimi geri döndürülemez kılmak."

“Dünyadaki feminist hareketleri finanse etmek için özel taahhütler üstlenerek G7'nin lehtarız. Finansal yükümlülükler önemlidir - bunlar olmadan cinsiyet eşitliği yasalarını uygulamak ve bunları dünyada bir gerçeğe dönüştürmek mümkün değildir. Ben içtenlikle onları gerçekleştirebileceğimizi umuyorum, ”dedi Emma Watson.

“G7 liderlerini kadınlar ve kızlar kadar cesur olmaya zorluyoruz. G-7 ülkelerinin seçmenleri için adil, güvenli ve onurlu bir dünya yaratmak için toplumsal cinsiyete dayalı şiddetle mücadele etmek için en iddialı yasal projeleri benimsemelerini, uygulamalarını ve finanse etmelerini bekliyoruz ”dedi.

Şubat ayında Emma Watson, Brigitte Macron ile bir araya geldi. İngilizler, Fransa'nın ilk kadınına feministlerin zorluklarından bahsetti.

Emma Watson, zamanın en çok aranan ve en etkili aktrislerinden biridir. Watson, sihirbaz Hermione'den feminist hareketin parlak temsilcisine giden zor bir yoldu.

Share It FIRST: