anitta

Anitta bir veda şarkısı yaptı

07.10.2019     /     Haber yazarı: Oksana

Anitta bir veda şarkısı yaptı
© Instagram / Anitta
Brezilya'da, patron nova Joan Gilberto tarzının büyük şarkıcısının cenazesi yapıldı. Dünyanın dört bir yanından gelen taraftarlar, Rio de Janeiro'daki cenazesinde büyük şarkıcıyı onurlandırdı.

Küçük bir yaylı orkestra ve koro, vücudunun Rio de Janeiro Belediye Tiyatrosu girişinde sergilendiği Gilberto Chega de Saudade'nin en ünlü şarkılarından birini yaptı.

Pazartesi sabahının erken saatlerinde, karısı Maria Do Seu, taraftarları veda etmek için geçerken vücudun yanında durdu. Eski karısı Claudia Faisol da vardı. Gilberto tabutunun arkasına büyük cenaze çelengi dizildi, posterleri Üstat Üstatlar Juan Gilberto ve Bizim Genius'umuz İçin Tüm Sevgi Juan tarafından yazıldı. Bir fan, tiyatronun basamaklarında duruyordu ve yazıtla kendinden yapılmış bir tabela tutuyordu: Tanrıyla git Juan Gilberto.

Twice kez Grammy kazanan João Gilberto, Rio de Janeiro'da düzenlenen Copa America futbol turnuvasının finallerinde de onurlandırıldı.

Oyun Pazar günü başlamadan önce, on binlerce hayran, Gilberto için durdu ve pop yıldızı Anitta, performansıyla sona erdi, bağırdı: Usta Işık, Juan Gilberto!

Ortak bir bildiride, Recording Academy ve Latin Recording Academy, patron nova müziği mimarı olduğunu ve müzik sanatındaki yenilikçi tarzı ve ustalığının, türü dünya çapında bir olguya dönüştürmeye yardımcı olduğunu belirtti.

88 yaşında bir erkek, Cumartesi günü Rio de Janeiro'daki evinde öldü.

Share It FIRST:  Anitta